Terasové prestrešenie Algarve

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

CHRÁŇTE SA PRED SLNKOM, DAŽĎOM, VETROM ČI CHLADOM A UŽÍVAJTE SI!

Toto štýlové hliníkové prestrešenie s plochou, slnku - a vodeodolnou strechou zmení Vašu terasu na príjemný vonkajší priestor. Vďaka jednoduchému ovládaniu a tichému chodu strešných lamiel si v každom okamihu zabezpečíte ideálny pomer osvetlenia a vetrania.

UŽITE SI OPTIMÁLNY KOMFORT BÝVANIA NEZÁVISLE OD POČASIA!

V uzavretom stave tvoria strešné lamely počas normálneho dažďa vodotesnú strechu. Odkvapový systém odvádza dažďovú vodu preč smerom k stĺpom. Tieto patentované lamely sú navrhnuté tak, aby voda bola odvádzaná do strany v prípade, že sa lamely po daždi otvoria. Bočné steny môžu byť riešené ako pohyblivé stenové prvky, ktoré umožňujú ďalšiu ochranu.

VYNIKAJÚCI UŽÍVATEĽSKÝ KOMFORT!

Vďaka rôznym možnostiam, môže byť terasa využívaná od skorého rána do neskorého večera. Týmto spôsobom sa vytvoríte ďalší životný priestor. Strechu je možné doplniť o osvetlenie, ohrevné teleso a reproduktory. Pre ešte lepší užívateľský komfort slúži tiež dažďový senzor a veterné čidlo.

VETRUODOLNÉ TIENIACE CLONY FIXSCREEN

Vybavením terasového prestrešenia našimi vertikálnymi slnečnými clonami Fixscreen®, v ktorých môžu byť integrované priehľadné okná Crystal zabezpečujúce výhľad von, si vytvoríte ďalší vonkajší priestor, ktorý ponúka ochranu pred slnkom, vetrom a dažďom. Zvislé bočné vodiace kanály pre clony Fixscreen® sú elegantné a dokonale integrované v každom stĺpe bez použitia vonkajších prvkov. Integrované clony Fixscreen® sú k dispozícii v asi 50 farbách a prispôsobením k Vášmu terasovému prestrešeniu vytvoria atmosféru podľa vášho výberu.

Terasové prestrešenie Algarve 2
Terasové prestrešenie Algarve 2
Terasové prestrešenie Algarve 2
Terasové prestrešenie Algarve 2
Terasové prestrešenie Algarve 2
Terasové prestrešenie Algarve 2

ODOLNÝ PROTI VETRU V ĽUBOVOĽNEJ POLOHE!

Vďaka dômyselnému zips systému je Fixscreen® odolný proti vetru v ľubovoľnej polohe. Okrem toho Vás tiež v uzavretom stave chráni pred hmyzom . Raster tkaniny má špeciálny symetrický zips. Týmto spôsobom je tkanina fixovaná v bočných kanáloch. Na technológiu Fixscreen® je poskytovaná záruka 7 rokov.

JEDNODUCHÁ INTEGRÁCIA AJ DODATOČNE!

Tieniace clony Fixscreen® môžu byť dokonale integrované neskôr. Box na ochranu pred slnečným svetlom je umiestnený pod rámom, alebo namontovaný zvonku rámu. Vzhľadom k dizajnu a rozmerom boxu je v dokonalom súlade s konštrukciou terasy. Túto nepremokavú ochranu pred slnečným žiarením je možné objednať aj samostatne a integrovať ju do existujúcich konštrukcií, ako je balkón, prístrešok pre auto, alebo existujúce prestrešenie terasy. V závislosti od polohy a požadovanej šírky je box k dispozícii v dvoch verziách: Fixscreen® 100 EVO Slim F a Fixscreen® 150 EVO F.

KÚRENIE A AUDIO

UŽITE SI TEPLÚ TERASU S OHREVNOU LIŠTOU HEAT BEAM!

Vonkajší priestor si môžete  vychutnať aj keď sa ochladí. Vykurovacie telesá Heat Beam zabezpečia rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti s minimálnou stratou tepla. Tieto vykurovacie prvky sú integrované v elegantnej hliníkovej dizajnovej lište pripevnenej k nosníku.

Terasové prestrešenie Algarve 3
Terasové prestrešenie Algarve 3

TÁ SPRÁVNA ATMOSFÉRA S VAŠOU OBĽÚBENOU HUDBOU!

Vypočujte si Vašu obľúbenú hudbu prostredníctvom plochých reproduktorov taktiež integrovaných do dizajnovej lišty Heat & Sound Beam.

LED OSVETLENIE

UŽITE SI TERASU AŽ DO NESKORÉHO VEČERA!

Keď sa zotmie, ľahko zapnete integrované LED osvetlenie. Môžete si vybrať medzi studeným (2100 Lumenov/m) a teplým (2340 Lumenov / m) svetlom. Máte možnosť osvetlenie stlmiť, takže intenzitu osvetlenia si upravíte pre každú situáciu.

PERFEKTNÁ INTEGRÁCIA!

LED osvetlenie je plne integrované do otočných strešných lamiel. Káble sú skryté a na manipuláciu využívate diaľkové ovládanie.

PRIESVITNÉ STREŠNÉ LAMELY LINEO LUCE

OCHRANA  PRI ZACHOVANÍ DENNÉHO SVETLA!

Vďaka integrácii priesvitných strešných lamiel  je vytvorené väčšie presvetlenie vonkajšieho priestoru. Ak je konštrukcia terasy prikotvená priamo k domu, dostane sa dovnútra viac svetla aj v prípade uzatvorenej strechy. Použitie vrstveného skla s matným povrchom má výhodu, zachovania ochrany pred slnečným žiarením s minimálnou stratou svetla. Získavate rovnomerné šírenie a dopad svetla,  bez nepríjemného priameho slnečného osvetlenia. Matná, priesvitná lamela nielen chráni pred slnečným žiarením, ale tiež zvyšuje Váš  súkromný priestor. Vďaka svojmu neutrálnemu výzoru, Lineo® Luce jemne absorbuje atmosféru a farbu svojho okolia a odráža ho na terasovom prestrešení.

MOŽNOSŤ DOKONALEJ KOMBINÁCIE SO ŠTANDARDNÝMI LAMELAMI!

Vďaka svojej konštrukcii možno  Lineo® Luce ľahko kombinovať so štandardnými hliníkovými lamelami. Týmto spôsobom môže byť strecha terasy vybavená jednou alebo viacerými priesvitnými lamelami.

Terasové prestrešenie Algarve 5
Terasové prestrešenie Algarve 5

POSUVNÉ ZASKLENÉ STENY GLASS SLIDING PANELS

Sklenené posuvné panely vedú k väčšiemu komfortu ďalšieho obytného priestoru. V prípade vetra a dažďa môžete ľahko tieto steny uzatvoriť a chrániť sa. Vďaka priehľadným skleným panelom je Váš výhľad von zachovaný. Malé prekrytie panelov zaručuje vetranie a dostatok čerstvého vzduchu, keď je terasa uzavretá. Sklené posuvné panely môžu byť dokonale kombinované s vertikálnymi slnečnými clonami Fixscreen® .

TEPLO POČAS PRECHODNÝCH OBDOBÍ!

Uzatvorením sklených posuvných stien si počas chladnejších mesiacov roka udržiavate  teplo, čím si Váš vonkajší priestor môžete vychutnávať dlhšie.

JEDNODUCHÁ OBSLUHA!

Sklené posuvné steny sa  pohybujú plynulo a bezhlučne po spodnej lište. V závislosti na šírke ich môžete posúvať  vľavo, vpravo, alebo v oboch smeroch. Stena môže byť úplne, alebo čiastočne otvorená. K dispozícii sú  rôzne úchyty na ovládanie panelov. Môžete ich otvoriť, alebo zatvoriť jedným plynulým pohybom.

ZÁMOK PRE VÄČŠIU BEZPEČNOSŤ!

Pridaním dodatočného zámku je Vaša terasa chránená pred votrelcami. Týmto spôsobom môžete ponechať Váš terasový nábytok smelo vonku.

JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA!

Panely možno ľahko demontovať v prípade čistenia skla. Kvôli konštrukcii spodnej časti rámu je voda ľahko odvádzaná von cez odvodňovacie drážky.

Terasové prestrešenie Algarve 6
Terasové prestrešenie Algarve 6
Terasové prestrešenie Algarve 6

MOŽNOSTI OSADENIA

TECHNICKÉ DETAILY

Rozmery:

 • max. vyloženie: 4 500 mm
 • max dĺžka: 6 050 mm
 • podchodná výška: 2 800 mm
 • sklon strechy: 0 ° / možnosť spájania
 • Farby: k dispozícii v TOP 20 RAL farbách s práškovým nástrekom a povrchom textúry (6080 mikrónov)
 • Ovládanie: Elektrické
 • Intenzita zrážok: ELLICE® môže spracovať dažďové zrážky o intenzite 0,04 do 0,05 l/s/m², ktoré trvá max. 2 minúty. K takejto intenzite zrážok štatisticky dochádza v priemere raz za 10 rokov.
 • Odolnosť proti vetru:: až do 120 km/h pri uzatvorených lamelách
 • Zaťaženie snehom: až 110 kg/m2

Na stiahnutie

Terasové prestrešenia Renson